Jak sprawić aby pracownicy chcieli, a nie musieli – system kompetencyjny w praktyce
Zapraszamy do udziału w warsztatach, których celem jest poznanie mechanizmu działania systemu kompetencyjnego, jego elementów oraz dostarczenie wiedzy o metodach jego budowy. Uczestnicy będą mogli uporządkować swoją wiedzę na temat pojęcia kompetencji, systemów kompetencyjnych oraz dopasowania kompetencyjnego. Wspólnie odpowiemy sobie na pytanie co daje osobie dopasowanie kompetencyjne i jakie skutki przynosi organizacji. Omówione zostaną zalety i wady stosowania systemów kompetencyjnych oraz analiza skutków ich wdrożenia. Odbędzie się to przez analizę studium przypadków firm, które wykorzystują te systemy. Uczestnicy w trakcie ćwiczeń opracują definicje kilku kompetencji oraz zbudują skalę behawioralną. Szczegółowo zostaną scharakteryzowane poszczególne elementy systemu kompetencyjnego i efekty jakie można uzyskać przez ich zastosowanie. Uczestnicy poznają wpływ systemu kompetencyjnego na atmosferę pracy, zaangażowanie, fluktuację oraz efektywność. Przedstawione będą też korelacje systemu kompetencji m.in. z projektami employer branding’owymi, programami dla sukcesorów, systemami wyłaniania i kreowania talentów.
Przekazywane treści będą w oparciu o badania naukowe i ponad 25-cio letnie doświadczenia trenerów.
Do udziału w szkoleniu zapraszamy Specjalistów ds. Personalnych, HR Business Partnerów, HR Menedżerów, Dyrektorów Personalnych, Kadrę Zarządzającą i inne osoby zainteresowane wdrażaniem nowoczesnych systemów zwiększających efektywność pracy.
Zajęcia prowadzone będą metodą warsztatową z wykorzystaniem:
- symulacji,
- dyskusji,
- pracy w podgrupach,
- zadań indywidualnych dla uczestników,
- analizy studiów przypadków,
- ćwiczeń.
Program:
- Pojęcie kompetencji.
- Pojęcie dopasowania kompetencyjnego.
- Pojęcie systemu kompetencyjnego.
- Projektowanie systemu kompetencyjnego.
- Budowa modelu kompetencyjnego organizacji – kompetencje, definicje, skale behawioralne.
- Budowa profili kompetencyjnych.
- Diagnoza kompetencyjna – Assessment Center, Development Center.
- Narzędzia do diagnozy kompetencji.
- Rekrutacja opata na kompetencjach.
- Kompetencyjne systemy ocen okresowych.
- Programy rozwoju kompetencji.
- Zarządzanie organizacją w oparciu o kompetencje.
- Studia przypadków.
Korzyści z warsztatu:
Po warsztacie uczestnicy m.in.:
- Będą mieli świadomość „mechanizmu” kompetencji i systemu kompetencyjnego oraz skutków dopasowania kompetencyjnego
- zdobędą umiejętność projektowania systemów diagnozy i oceny kompetencji,
- poszerzą świadomość w zakresie znaczenia i wpływu stanowiskowych profili kompetencyjnych na procesy zarządzania pracowników i ich rozwój,
- nabędą umiejętność powiązania różnych narzędzi i elementów systemu kompetencyjnego w spójny system zarządzania oparty na kompetencjach,
Terminy: 4-5 II, 17-18 II, 10-11 III lub 19-20 III
Miejsce: on-line
Forma: warsztat
Cena: 980 zł netto
Cena zawiera dostęp do warsztatu on-line, materiały dydaktyczne w wersji elektronicznej, certyfikat ukończenia warsztatu w wersji elektronicznej.
Zapis na warsztat jest równoznaczny z akceptacją Regulaminu.
Więcej informacji: janusz.dziewit@experumhr.pl, tel. 605 55 55 49
Trener wiodący
JANUSZ DZIEWIT
Dyrektor Zarządzający, Konsultant, Trener, Mentor
Od ponad 25 lat ściśle związany z branżą HR, jako osoba zarządzając Experum HR, a także konsultant, trener i mentor.
W swojej pracy specjalizuje się m.in. w projektowaniu systemów kompetencyjnych, w rekrutacjach kandydatów na stanowiska wyższego szczebla zarządzania metodą Executive Search, audytach personalnych z wykorzystaniem metodologii Development Center, projektowaniu i koordynowaniu realizacji kampanii rekrutacyjnych, badanie nastrojów pracowników, systemów kompetencyjnych ocen okresowych, projektowaniem i realizacją rozwoju pracowników oraz projektów badawczych na rynku pracy.
Autor jednej z pierwszych w Polsce kreatywnych kampanii rekrutacyjnych („Autobus Volvo”).
Jako trener projektuje i prowadzi programy rozwojowe z zakresu niwelowania luk kompetencyjnych, umiejętności miękkich oraz specjalistycznych – Assessment Centre, rekrutacji i selekcji, zarządzania oraz komunikacji interpersonalnej. Trener wiodący w „Szkole Asesorów” Experum HR. Twórca metodologii „Modelowania Kompetencji” ukierunkowanej na niwelowanie luk kompetencyjnych. W pracy konsultanckiej doradza firmom w zakresie strategii HR.
Autor wielu publikacji w specjalistycznych czasopismach HR oraz prasie codziennej, wielokrotny prelegent na konferencjach branżowych i naukowych.
Wykładowca tematyki z obszaru zarządzania zasobami ludzkimi na Uniwersytecie SWPS, Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Collegium Nobilium Opoliense i Wyższej Szkole Bankowej.
Członek Rady Programowej Wydziału Zarządzania w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu.
Prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Asesorów Metody Assessment Center/Development Center (www.psamadc.pl).
Założyciel i Zarządzający Dolnośląskim Forum HR (www.dfhr.pl), którego celem jest wymiana doświadczeń i integracja środowiska osób pracujących w Działach Personalnych.